Komple Mağaza Dekorasyonu

Komple Mağaza Dekorasyonu
25 Ocak 2019

Mağazaların girişine konulan stantlar mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Adeta, 'beni gör' diye sunulan ürünlere bakmadan geçemezsiniz. Bunlar müşteriyi adeta ilk karşılayan unsurlardır. Komple mağaza dekorasyonu uygulamalarında bu bölüm özel önem ister. Bu stantların şık olmasının yanında işlevsel olmasına da dikkat etmek gerekir. Buraya mağazadaki en kaliteli ve estetik ürünlerin konulması ilk intiba açısından büyük önem taşır.

 

Müşterinin beğenisini kazanıp kazanmamanın ilk göstergesidir bu stantlar... Ancak sanki elde kalmış ürünlerin sergilendiği bir yer gibi de durmamalılar. Aksi halde çok faydalı bir dekorasyon uygulaması müşteriyi içeriye çekmekten ziyade alış verişten vazgeçirip, onun mağazadan çıkmasına neden olacaktır. Giriş standının geçişi engellememesi, sağında ve solunda ferah boşlukların olması da idealdir. Özellikle mağaza içinde müşterilerin rahat biçimde gezmesini sağlayacak genişlikte yürüyüş alanlarının oluşturulmasında fayda var. Böylece müşteri sıkılmadan ürünleri inceleyebilecektir. Gerekirse içeride müşteriler için dinlenme alanları kurgulamak da komple mağaza dekorasyonu uygulamalarında düşünülebilecek bir detaydır. Mağazanın büyüklüğüne göre belki bu alanlar, çay - kahve ikramının yapıldığı mekanlar olarak da tasarlanabilir. Herşey müşterinin kendini rahat hissetmesini sağlamak içindir. Tavan kaplamaları ve süslemelerini de unutmayalım. Mağazanın genel yapısına, satılan ürünlere ve mekanın yüksekliğine göre bir tavan planlanabilir. Asma tavan uygulamaları hemen her yerde uygulanmaktadır. Ancak komple mağaza dekorasyonu yapılırken bu uygulama bazı durumlar için tercih edilmeyebilir. Düz tavanlar ya da ilginç tabloları andıran gergi tavanlar daha şık durabilir. Yer döşemeleri ise kesinlikle kaygan olmamalıdır. İnsanlar bastığı zeminde korka korka yürüyorsa oradan bir an önce çıkmak isteyecektir. Ancak halı döşemeler de iyi bir tercih değil. Alerjisi olan müşterileri düşünmek lazım. Ayrıca halı ve benzeri döşemeler toz yuvasına dönüşecek, bunlar da bir süre sonra ortamın havasını bozacaktır.

 

Öznoyan Mimarlık, komple mağaza dekorasyonu konusunda uzman bir adres olarak hizmetinizdedir. İnternet sitemiz “www.kuyumcularmimari.com” aracılığıyla, sanatsal bakış açımızı yansıtan birbirinden şık ve modern dekorasyon örneklerini sizlere sunmanın heyecanı içindeyiz. Mağazanızı tabandan tavana kadar özgün tasarımlarla ve modern çizgilerle yenilemek istiyorsanız bizi arayın. Müşterilerimizin ve müşterilerinizin memnuniyetini sağlamak için çalışmaya hazırız.

Komple Mağaza Dekorasyonu hizmetiniz için bize telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.