Fuar Dekorasyonu

Öznoyan Mimarlık olarak fuarlarınızı konseptlerinize uygun olarak tasarlıyoruz.
Fuar Dekorasyonu, fuar malzemeleri, kuyumcu fuarları, kuyumcu fuar standları
Fuar dekorasyonu uygulamalarında ilk şart nedir diye sorulsa, herhalde kaliteyi birinci sıraya yazmak gerekir Fuar dekorasyonunda kullanılacak her malzemenin birinci sınıf olması şarttır. Neden mi? Standlar çoğu zaman rekabet alanıdır da ondan. Her firma fuar ziyaretçilerini kendi standlarına çekebilmek için yarışır. Bu yarışta onları öne çıkaracak en önemli argüman tabi ki ilk bakışta görüntüdür. Yani mükemmel fuar dekorasyonu uygulamaları rekabetin ön koşuludur. Evet kaliteli olacak ama aynı zamanda şık olacak, her ihtiyacı karşılayacak malzemelerle dolu olacak ama zaten sınırlı olan bir alanı da daraltmayacak. Standa gelecek fuar ziyaretçileri kendisini sıkış tepiş bir alanda gibi hissetmeyecek. Aksine ferahlığı, rahatlığı ve huzuru yaşayacak.

Fuar dekorasyonu yapılırken, ışığın kullanımı da çok önemli. Bu kadar modern ve şık bir mekanda aydınlık bir ortam avantaj sunacaktır. Hemen belirtmek gerekir ki, ışığın kullanımında asla denge ve uyumu göz ardı etmemek lazım. Renklerin kullanımı yine her dekorasyon uygulamasında olduğu gibi fuar alanlarında da önem taşıyan unsurlardan biridir. Hakim rengin belirlenmesi elbette sunulan ürünlerle, stand sahibi kuruluş ya da firmanın kimliğiyle doğru orantılıdır. Bu konuda fuarın genel görünümü de önemlidir. Yerine göre tam uyum yerine göre dikkat çekmesi için zıt renkler kullanılabilir. Sonuçta renkler, ışık, mobilyalar, aksesuarlar, hatta stand görevlilerinin giyimleri bile uyum ve dengenin odağındadır. Bütün bunlar aynı zamanda stand sahibi firmanın ya da kuruluşun kimliğinin ortaya konulmasını da sağlayan önemli argümanlardır. Örneğin her kuruluşun kendisini yansıtan bir rengi vardır. Kimi logosunda yeşilin hakim olmasını tercih etmiştir, kimi firmasının bütün ürünlerinde ağırlıklı olarak mesela kırmızıyı seçmiştir. İşte fuar dekorasyonunda renk seçiminin bu açıdan da önemi büyüktür. Tabi ki firmanın çizgilerini yansıtan tek şey renk değildir. Standı süsleyen eşyaların tasarımı ve konumlandırılması, oluşturulacak özel alanlar bile bu konuda bir ipucu verecektir.

Siz de standınıza kimliğinizin tam olarak yansıtılmasını istiyor, fuarda ferah ve bir o kadar şık bir stand düşünüyorsanız Öznoyan Mimarlık size hayallerinizdeki uygulamaları sunacaktır. Bu konuda ekibimize de ürünlerimizin kalitesine de güveniyoruz. Sizleri en mükemmel fuar dekorasyonu uygulamalarını izlemek için “www.kuyumcularmimari.com”e davet ediyoruz.