Gümüşcü Dekorasyonu

Öznoyan Mimarlık olarak Gümüş mağazalarınızın dekorasyon işlerini yapmaktayız.
Gümüşcü Dekorasyonu, gümüş mağaza dekorasyou
İnsanoğlunun hayatında gümüşün her zaman özel bir yeri olmuştur. Çoğunlukla süs eşyalarını oluştursa da gümüş, yeri gelmiş özel bir şekerlik olmuş, yeri gelmiş bir tepsiye dönüşüp özel bir misafirlerin karşısına çıkarılmış. Bazen yeni evlilerin parmaklarına alyans olmuş, bazen Hac hediyeleri arasında baş köşeye kurulmuş. Onlar için özel mağazalar açılmış. Özene bezene süslenen mağazalarda vitrinlere değer katmış. Kimi zaman adı gümüş evi olmuş, kimi zaman gümüşçü... Ancak hem toplumsal hem de ticari hayatta ağırlığını hep korumuş. Onların satıldığı yerler de gümüşe yakışır biçimde süslenip, adete gelin gibi denilebilecek mekanlara dönüştürülmüş. Günümüzün gümüşçü dekorasyonu, bu mağazaların tasarımını, dizaynını ve görüntüsünü anlatmak için kullanılıyor. Kendisi insanları süslüyor ama insanların gücü onu süslemeye yetmiyor. Ancak ve ancak gümüşün zarafetine yakışır mekanları oluşturup, bütün süsleme hünerlerini o mekanlarda konuşturabiliyorlar.

Gümüşçü dekorasyonu, öyle bildiğiniz mekan tasarımlarına benzemez. Yapılan bütün uygulamaların gümüşün asaletine yarışır olması şarttır. Onun rengindeki asalet, duruşundaki ağırlık mekanların da kendisine çeki düzen vermesini gerektirir. Öyle her dolapta sergilenemez gümüş eşyalar... Renginden, hammaddesinin niteliğine kadar her şey gümüşü sunduğunun farkına varacak kalitede olmalı. Adeta tarihi eserlerin sergilendiği mekanlar gibi gümüş mağazaları da dekorasyon sanıtının incelikleriyle donatılmalı. Ama herşeyden önce nasıl bir gümüşçü dekorasyonu uygulanacağına karar verilmeli. Klasik çizgilerin hakim olduğu bir dekorasyon mu yoksa modern ışıltaların ağırlığını koyduğu bir tasarım mı yapılacak, belirlenmeli. Hatta hangi renk tonunun mağazada kendini hissettireceği önceden düşünülmeli. O hakim rengin aralarına serpiştirilecek farklı renk tonları seçilmeli. Hangi rengin hangi köşeyi renklendireceği daha tasarım aşamasında bilinmeli. Ona uygun mobilyalar, vitrinler, raflar, gümüş standları imal edilmeli. Yüzüklerin sıralı biçimde kapladığı özel kutular bile bir bütünü oluşturan yap-boz parçaları gibi dekorasyonu tamamlayan unsurlardan biri olmalı.

Gümüşçü dekorasyonu konusunda uzmanlaşmış olan Öznoyan Mimarlık, sizin için en küçük detayları bile atlamadan mükümmel mekan tasarımlarına imza atıyor. Bu alanda profesyonel ekibine, uzman mimarlarına, kaliteli eşya ve ürünlerine güveniyor. İnternet adresi “www.kuyumcularmimari.com ” bu güveni yansıtan eserleri sizlerin beğenisine sunuyor. Seçim sizden uygulaması bizden...