Eczane Dekorasyonu

Günümüzde teknoloji sürekli gelişiyor. Bu değişim o kadar baş döndürücü ki, yeni diye piyasa sürülen bir ürün aylar hatta günler sonra yeni bir teknolojiye yerini bırakıyor. Teknoloji değişiminden toplumsal hayatın her alanı da nasibini alıyor. Bu alanlar arasında dekoratif uygulamalar da var. Özellikle rekabetin yoğun olduğu sektörlerde değişim hızına ayak uydurmak ayakta kalma meselesine dönüşünce, bir adım öne geçmenin yolları aranıyor. Gelin eczanelerdeki duruma bir göz atalım. Hastaneler, toplum sağlığı merkezleri gibi sağlık kuruluşlarının çevresinde neredeyse yan yana açılan ezcaneler, büyük bir rekabet içinde hastaların ilaçları kendilerinden almalarını bekliyor. Bu yarışı kazanabilmek için her yolu deniyorlar. Bu yolların başında eczane dekorasyonu geliyor. Modern, şık, düzenli, egzanterik dekorasyona sahip eczaneler rakiplerine karşı her zaman daha avantajlı.

Yarışta rakiplerini eleyebilmek için eczanelerin aslında ellerinde pek fazla argüman yok. Çünkü, her eczanede SGK anlaşması var. Her ilaç neredeyse her eczanede bulunabiliyor. Olmasa bile temini zor değil. Kredi kartının geçerli olmadığı bir eczaneyi bulmak zaten imkansız. Hijyen hassasiyeti desen, eczanelerde olmazsa olmazların başında temizlik geliyor. Fiyatlar da sabit olunca geriye ne kalıyor; görüntü... Yani eczane dekorasyonunda başarıyı yakalayan rekabeti kazanıyor. Daha içeriye girmeden eczanenin dış görüntüsü insanları cezbetmeli. Bir kere aydınlık, müreffeh, geniş bir ortam her insan için caziptir. Modern görüntüler öncelikle insanlara güven verecektir. Eczane dekorasyonu uygulamalarında basitliğe ve ucuzluğa yer yoktur. Kalite dükkana girer girmez kendisini hissettirmelidir. Ama bu durum asla rüküşlük olarak algılanmamalı. Eczane dekorasyonunda sırıtan uygulamalar müşterileri çekmek bir yana kaçıracaktır. Başta raflar olmak üzere, tezgahından, kozmetik ürünlerin toplandığı özel bölümlere kadar her ayrıntı titizlikle ele alınmalıdır. Bir kere raflar şeffaflığın sembolü olmalıdır. Sürgülü ve içeriyi gösteren cam raflar her zaman avantaj sağlar.

Vitrin, tezgah, raflar, özel bölümler derken eczane dekorasyonu uygulamalarının ne kadar uzmanlık istediği de ortaya çıkacaktır. Bu konuda işi ehline bırakmak en doğru yol ve yöntem olacaktır. Öznoyan Mimarlık, eczene dekorasyonu konusunda gözünüzün arkada kalmayacağı yegane adrestir. Her eczacımızı “www.kuyumcularmimari.com.”e bekliyoruz.