Ev Dekorasyonu

Oturma grubu, yemek odası ve tv ünitesinden oluşan salon takımı, mutfakta çok şık bir yemek masası, misafir odasında son trend mobilyalar ve sehpalar, yatak odasında son model giysi dolabı, şifoniyer, komidin ve abajurlar... Bütün odalarda lüks tül ve perdeler, girişte portmanto / vestiyer ve ekstradan ayakkabılık... Banyo mobilyaları, sabunluklar, aynalar ve bilimum dekoratif süs eşyaları... Ev dekorasyonu uygulamalarının sabit ürünleri bunlar... Hepsini alıp zevkinize göre evinizi güzelce dayayıp döşeyebilirsiniz. Ancak ev dekorasyonu tam olarak bu değil. Söz konusu standart düzenlemeyi zaten bütün evlerde görebilirsiniz.

Ev dekorasyonu, estetiğin, dizaynın ve tasarımın yuvalarınıza yansımasıdır. Gelişigüzel, göz kararıyla, yap-boz sistemiyle dekorasyon olmaz. Ev dekorasyonunda yapılan uygulamaların ortaya çıkardığı görüntü sanat eserinden farksızdır. Burada mühim olan uyumun ve dengenin yakalanması. Renklerin uyumundan, ışığın dengesine kadar ev dekorasyonda her şey bir düzen içinde olmak zorunda. Her bir eşyanın, aksesuarın, tablo veya herhangi bir süs eşyasının bir ölçü içinde tasarlanması ve monte edilmesi gerekir. Evinizde istediğiniz hakim rengin belirlenmesiyle işe başlanabilir. Burada gün ışığının evinize yansımasının önemi büyüktür. Bu ışığın durumu renk seçiminde etkili olacaktır. Yeterince güneş görmeyen mekanlarda koyu renkleri seçemezsiniz. Ya da aşırı aydınlık bir yerde bembeyaz tonlar gözleri yoracaktır. Işık ve renk dengesini iyi kurmak lazım. Aynı şekilde aydınlatma araçları da bu düzen içinde önemlidir. Tavan lambaları ya da asma tavanda gizlenmiş florasanlar mı, son derece şık avizeler mi yoksa 'led'ler mi kullanılacak? Bu soruların cevapları daha proje aşamasında verilmelidir. Ayrıca her odanın farklı bir aydınlatma sistemine sahip olması da doğaldır. Çünkü her mekanın eşyaları ve de gün ışğının içeriye yansıma seviyesi farklı olacaktır. Buna uygun aydınlatma araçları kullanılması gerekebilir. Evin bölmelerinin büyüklükleri bile bu konuda belirleyici unsurlar arasında yer alır. Mesela büyük bir salonu ancak birkaç avize aydınlatacaktır. Yerine göre köşe lambaları da imdada yetişecektir.

Öznoyan Mimarlık, ev dekorasyonu konusunda uzman çözüm ortağınız olarak hizmetinize amadedir. “www.kuyumcularmimari.com”te muhteşem ev dekorasyonu uygulamalarımızı inceleyebilir, hayalinizdeki evin gerçeğe dönüşmesini bekleyebilirsiniz. İyi oturmalar...