Mimari Dekorasyon

Dekorasyon, inşa edilen yapıların iç ve dış mekanlarını, içinde yaşacak insanların zevklerine ve kullanım amaçlarına uygun biçimde süsleme ve dekore etme sanatıdır. Bir binanın mimari tasarımı ve ardından mimari dekorasyonu birbirinden ayrı çalışmalardır. Yapının fiziki özellikleri, içinde kaç tane ve ne büyüklükte odanın olacağı mimari tasarımın belirleyeceği öğelerdir. Mimari dekorasyon ise bu mekanların iç ve dış bölümlerinin kişisel tercihlere ve işlevine göre süslenmesi ve istenilen görünüme kavuşturulmasıdır. Bu iki unsurun biraya geldiği yapılar adeta sanat eseri özelliğini kazanır.

 

İç veya dış görünümün ele alındığı mimari dekorasyon insan hayatında büyük önem taşır. Bulundukları mekanın görünümü, kullanışlılığı insanların duygularını da derinden etkiler. Estetik ve amacına uygun biçimde dekore edilmiş yapılar içinde yaşayan insanları pozitif yönde etkileyecektir. Örneğin karanlık ve renksiz bir mekanda ne yaşamak ne de çalışmak insanlara keyifli gelir. Bu yüzden mimari dekorasyon bütünsel anlamda ele alınmalı. Dış yapının güzelliğinden içerideki mimari tasarımın estetikliğine kadar her adım inceden inceye hesaplanmalıdır. Kullanılacak malzemeler, bunların nasıl bir görünüme kavuşturulacağı, mekanın gün ışığından daha fazla nasıl faydalanabileceği, o yapıda aydınlatma araçlarının nerelerde ve nasıl kullanılacağı gibi her bir ayrıntı üzerinde titizlikle durulmalıdır. Burada işinin uzmanı teknikerler, mimarlar görev alırken, tasarım, dizayn ve uygulama bakımından ortaya oldukça şık yapılar çıkmaktadır. Tarihi mekanların aslına uygun dekorasyonundan, özel tasarlanmış binaların estetik görünümüne kadar her bir adım mimari dekorasyon çalışmalarının içinde yer almaktadır.

Öznoyan Mimarlık, profesyonel kadrosuyla mimari dekorasyon uygulamalarının en güzel örneklerine imza atıyor. Ekibimiz içinde, alanında uzman mimarlarımız, sanatçılarımız ve teknikerlerimiz görev yapıyor. Mimari dekorasyon çalışmalarını, kendi el emeği göz nuru ürünlerimizle hayata geçirirken, yapılan tasarımlara sanatımızın bütün inceliklerini yansıtıyoruz. Çalışmalarımızı öngörülün tarihte tamamlamaya büyük özen gösteriyor, yapılarınızı hizmete açarken, sizi işin tamamlanıp tamamlanamayacağı endişelerinden kurtarıyoruz. Tasarım ve dizayn çalışmalarının uygulama sonunda kağıt üstünden gerçeğe aynıyla yansıdığını görmenin zevkine varacaksınız. “www.kuyumcularmimari.com ”te örneklerini göreceğini mimari dekorasyon uygulamaları yapılarınızı şaheserlere dönüştürecek. İçinde huzurla ve keyifle oturacağınız mekanları oluşturmanın şimdi tam zamanı. Mimari dekorasyon dünyasında tatlı bir gezintiye çıkmaya ne dersiniz.